Недјеља светих отаца- Литургијска сабрања у ЦО топаљско-херцегновској
Данас, у седму недјељу по Васкрсу, недјељу Светих отаца првог васељенског сабора и празник светих словенских просветитеља Кирила и Методија, света Литургија служена је у три храма ове Црквене општине. Литургијским сабрањем у саборном храму Светог Спаса на Топлој предстојао је умировљени парох суторински протојереј-ставрофор Благота Васиљевић уз саслужење ђакона Илије Преочанина. Мноштво сабраних у овоме храму у одговарању на прозбе предводио је хор Светога Саве док су у олтару прислуживали чтеци Михаило Костић и Ђорђе Павловић. Након прочитаног јеванђелског зачала бесједио је отац Благота, говорећи о просветитељском дјеловању свете браће Кирила и Методија, о њиховим немјерљивим тродувима на плану христајанизације словенских народа и многим искушењима и препрекама које су их на том путу сналазиле.
У храму Светог Архангела Михаила у Старом граду свету Литургију служио је јереј Ненад Ковач, док су сабране у појању литургијских химни предводили појци Ненад Витомировић и Јасмина Леповић. У свештеном олтару прислуживало је више дјеце трудбеника при овоме храму, предвођених чтецом Немањом Бијеловићем, а на крају сабрања благосиљани су принесени славски дарови. Након прочитане јеванђелске перикопе бесједио је отац Ненад говорећи о животу вјечном, који је познање Сина Божијег у Ријечи свештенога Писма, у тајни Цркве.
Света Литургија служена је и у храму Свете Великомученице Варваре на Мокринама, поводом завјетног дана. У овоме светоме храму служио је протојереј Владан Пантелић, парох херцегновски, који је такође бесједио на тему прочитаног јеванђелског зачала, говорећи и о значају празника свете браће, словенских просветитеља Кирила и Методија. На крају Литургијског сабрања храм је опходила Литија и благосиљани су славски дарови.